Аёллар чемпионати: Ғолиб ва совриндорлар аниқланди

Кеча аёллар жамоалари ўртасидаги мамлакат чемпионатида иккинчи босқичнинг сўнгги, 14-тур учрашувлари бўлиб ўтди.  

Сўнгги турда “Қизилқум-Гули”ни мағлуб этган “Севинч” жамоаси якунда 36 очко жамғарди ва ўз тарихида 13-марта Ўзбекистон чемпионига айланди.

Кумуш медаллар эса 35 очко тўплаган "Бунёдкор-W"га, бронза медаллари эса "Сўғдиёна-W"га насиб этадиган бўлди.

Аёллар чемпионати / Иккинчи босқич / 14-тур

15 ноябрь, жума
СЕВИНЧ – ҚИЗИЛҚУМ-ГУЛИ 4:0
Қарши. “Геолог” стадиони. 67 томошабин
Ҳакамлар: Илья Илин, Александра Кончикова, Дарья Снеткова, Артём Калинин
Назоратчи: Иброҳим Шарипов
Комиссар: Дилдора Ҳолбоева
Голлар: Мафтуна Шоимова, 30 (1:0), Лайло Шодиева, 34 (2:0), Шаҳноза Қурбонова, 45+1 (3:0), Мафтуна Шоимова, 50 (4:0)
Огоҳлантиришлар: Шодия Тошева, 59 – йўқ.

МЕТАЛЛУРГ-W – БУНЁДКОР-W 1:0
Янгиер. “Янгиер” стадиони. 105 томошабин
Ҳакамлар: Аҳрол Рисқуллаев, Кристина Середа, Шавкат Раҳматов, Ҳусан Худойбердиев
Назоратчи: Ноил Лутфуллин
Комиссар: Нигора Абидова
Гол: Дилдора Нозимова, 20 (1:0)
Огоҳлантиришлар: Нозима Камолтоева, 90+1 – Зумратжон Назарова, 26, Марина Моисеева, 78.
 
СЎҒДИЁНА-W – АГМК-W 2:1
Жиззах. “Сўғдиёна” қароргоҳи. 42 томошабин
Ҳакамлар: Эдита Миробидова, Зилола Раҳматова, Маржон Раҳматқулова, Музаффар Файзуллаев
Назоратчи: Андрей Тамбовцев
Комиссар: Юлия Панина
Голлар: Диёрахон  Хабибуллаева, 6 (1:0), Мадина Юсупова, 34 (1:1), Диёрахон Хабибуллаева, 90+5 (2:1)
Огоҳлантиришлар: Нафиса Набиқулова, 33, Холида Дадабоева, 43, Екатерина Салникова, 73 – Камила Зарипова, 43
Четлатиш: Камила Зарипова, 68 (иккинчи сариқ, АГМК-W).

ПАХТАКОР-W -  ЛОКОМОТИВ-W 4:3
Тошкент вилояти. “Қибрай” стадиони. 37 томошабин
Ҳакамлар: Акмал Раҳимов, Акбар Пўлатов, Адҳамжон Рихсибоев, Жалолиддин Ҳусниддинов
Назоратчи: Владимир Штерн
Комиссар: Азиза Татлимуратова
Голлар: Мадина Воҳидова, 37 (1:0), Зебинисо Халимова, 39 (1:1), Мадина Воҳидова,  53 пенальтидан, 53 (2:1), Рўзихон Асқарова, 64 пенальтидан (3:1), Кристина Чунакова, 65 (4:1), Камола Бердиева, 88 (4:2), Жасмина Абдуғаниева, 90+3 (4:3)
Огоҳлантиришлар: Рўзихон Асқарова, 37, Лидия Сема, 44, Мадина Воҳидова, 82 – йўқ.

Тўпурарлар

1. Диёрахон Хабибуллаева ("Сўғдиёна-W) - 45 та гол (+2 та пенальтидан)
2. Людмила Карачик ("Бунёдкор-W") - 42 (+2)
3. Камила Зарипова (АГМК-W) - 30 (+3).
 
Аёллар чемпионатида ғолиб чиққан жамоалар

1995 - "Чеҳра" (Тошкент)
1996 - "Баҳо" (Тошкент)
1997 - "Андижанка" (Андижон)
1998 - "Дилноза" (Тошкент)
1999 - "Андижанка" (Андижон)
2000 - "Андижанка" (Андижон)
2001 - "Гулбаҳор" (Наманган)
2002 - "Андижанка" (Андижон)
2003 - "Андижанка" (Андижон)
2004 - "Севинч" (Қарши)
2005 - "Андижанка" (Андижон)
2006 - "Севинч" (Қарши)
2007 - "Севинч" (Қарши)
2008 - "Севинч" (Қарши)
2009 - "Севинч" (Қарши)
2010 - "Севинч" (Қарши)
2011 - "Севинч" (Қарши)
2012 - "Севинч" (Қарши)
2013 - "Севинч" (Қарши)
2014 - "Севинч" (Қарши)
2015 - "Севинч" (Қарши)
2016 - "Севинч" (Қарши)
2017 - "Металлург-W" (Бекобод)
2018 - "Бунёдкор-W" (Тошкент)
2019 - "Севинч" (Қарши)

Аёллар футболи
Место для Вашей рекламы

Фойдаланувчилар фикрлари



Мазву бўйича

Ўзбекистон Кубоги. "Сўғдиёна", "Оқ-тепа" ва АГМК кейинги босқичда
22:30
“Пахтакор” ва “АГМК” Ўзбекистон Кубоги финалига чиқди
21:34
ПФЛ бешта клубни 50 млн сўм миқдорида жаримага тортди
18:56
Аёллар чемпионати тақвимида ўзгариш
03:17